آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان، بازنشسته ها و فوق العاده 50 درصد

به گزارش وبلاگ فیروزآباد، خبرنگاران : رئیس سازمان برنامه و بودجه از تهیه پیش نویس لایحه دایمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی اطلاع داد.

آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان، بازنشسته ها و فوق العاده 50 درصد

به گزارش وبلاگ فیروزآباد به نقل از ایسنا، حدود یک ماه پیش بود که محمدباقر نوبخت در رابطه با همسان سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد که، نگرانی بابت متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی در امسال وجود ندارد و منابع لازم برای آن پیش بینی شده است؛ در همین رابطه وعده داد که به زودی لایحه ای در رابطه با دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان به مجلس ارائه گردد.

*پیش نویس لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان آماده شده است و به دولت می رود

اما رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز(دوشنبه، 27 اردیبهشت) در لایو اینستاگرامی خود خبرهای تازه ای در این رابطه داشت و گفت که پیش نویس لایحه دائمی شدن حقوق بازنشستگان اعم از لشگری، کشوری و البته تامین اجتماعی در 6 ماده و 5 تبصره با حضور نمایندگان این بازنشستگان در سازمان برنامه و بودجه تهیه شده و بعد از تصویب در دولت برای آنالیز و تصویب نهایی به مجلس ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد که همسان سازی حقوق بازنشستگان بر اساس حداقل 90 درصد حقوق شاغلان اعمال می گردد.

* قانون تسری برای کارکنان زندان ها به اجراء عایدی

معاون رئیس جمهور خبر خوبی هم برای کارکنان زندان ها که مدت ها پیگیر اجرای قانون تسری در پرداخت ها بودند، داشت و گفت که طی اقدامات اجرا شده، تمامی منابع اقتصادی لازم جهت اجرای قانون تسری برای کارکنان زندان ها تامین و قانون جهت اجرا به سازمان زندان ها ابلاغ شده است.

به گفته نوبخت قانون تسری برای کارکنان زندان ها از هر زمان که اجرایی گردد، پرداخت ها از ابتدای سال محاسبه خواهد شد.

* دولتی نمی تواند قانون را اجراء نکند مگر قانون تغییر کند

وی تاکید نمود که این قانون به هیچ اسم با تغییر دولت قابل تغییر نیست و لازم الاجراست مگر آنکه قانون تغییر کند.

در همین رابطه نوبخت این را هم گفت که مجموعه دامپزشکی که شامل این قانون می شوند و پیگیری کردند هم، از ابتدای امسال برایشان پرداخت صورت خواهد گرفت.

* فوق العاده 50 درصد اگر اعمال نشده، اعلام کنید

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه به جریان معوقات فوق العاده 50 درصد اشاره نمود.

این در حالی است که بر اساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، این امکان وجود دارد که دستگاه های اجرایی فوق العاده شغل تا 50 درصد را با توجه به منابع اقتصادی اعمال نمایند.

نوبخت در این رابطه گفت که این امتیاز از اواخر سال 1398 از سوی سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده و آن را اجرا شده می دانند. ولی اگر دستگاهی است که هنوز فصل دهم برای آن اجرا نشده، اعلام کند تا اجرا گردد.

* رتبه بندی معلمان منتظر مجلس است

در خصوص آخرین شرایط رتبه بندی فرهنگیان هم، نوبخت گفت که این موضوع نیازمند دستورالعملی است که در مجلس در حال آنالیز است، بنابراین به محض نهایی شدن اجرایی خواهد شد چرا که تامین اعتبار آن از سوی دولت اجرا شده و مسئله ای در این رابطه وجود ندارد.

پیش از این رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود که رتبه بندی معلمان هر زمان که اجرا گردد از ابتدای فروردین ماه محاسبه خواهد شد.

* خبری هم از حقوق وزارت خانه های علوم و بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از اظهارات خود به همسان سازی حقوق هیات علمی وزارت علوم و وزارت بهداشت اشاره نمود و گفت که پیش از این کارگروه سه جانبه ای با حضور این دو وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده و موضوع در حال آنالیز است و به محض مشخص دستورالعمل، با توجه به تامین اعتباری که اجرا شده، پرداخت از ابتدای سال انجام می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان، بازنشسته ها و فوق العاده 50 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان، بازنشسته ها و فوق العاده 50 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید